A kabuli kormány gyengesége miatt a hatalmi űrt Afganisztán távolabbi régióiban továbbra is a hadurak és etnikai alapon szerveződő milíciák töltik be. Ők szintén ellenségnek tekintik a tálibokat, de a kormánnyal sincsenek jó viszonyban.
Afganisztán a szakadék szélén
Azóta, hogy a nemzetközi csapatok május 1-jén megkezdték a kivonulást Afganisztánból, kiújultak a fegyveres konfliktusok a hadsereg, a milíciák és a tálibok között. A hivatalosan elismert kormánynak folyamatos nehézségeket okoznak a tálibok, akikkel a mai napig nem sikerült stabil békét kötni.

1
Nők tüntetnek automata fegyverekkel a kezükben a tálibok ellen Ghor tartományban július 6-án.

2
Őrök vigyáznak Ismail Khanra, az ország egyik legbefolyásosabb hadurára a rezidenciáján. A mudzsahedin felkelés egyik hadvezére és több száz harcosa megesküdtek, hogy ha az afgán kormány nem tud békét kötni a tálibokkal, megvédik Herat tartományt.

3
Ismail Khan (a képen épp telefonál), a szovjetek elleni, az Egyesült Államok által is támogatott mudzsahedin felkelés egyik hadvezére volt az 1980-as években. 2009-ben a tálibok merényletet követtek el ellene, de túlélte.

4
Szuhail Saheen tálib szóvivő egy sajtótájékoztató után július 9-én, Moszkvában. A fegyveres iszlamista csoport azt állítja, hogy az ország 85 százalékát a kezében tartja, de ennek valóságtartalmát nehéz megerősíteni.