A gyász valójában a temetés után indul, a temetés elválasztó rítus, szembesít az elválással, és segít is abban, hogy tudomásul vegyük a veszteséget, a halál tényét. A halál még mindig tabutéma. Ebben az is szerepet játszik, hogy egyre kevesebben fejezik be az életüket a családjuk körében, egyre többen halnak meg kórházban. A szakember szerint a gyász első hat hónapja a legnehezebb, és bármilyen módját választjuk az emlékezésnek, az illendő. Évente mintegy huszonötezer ember dönt Magyarországon úgy, hogy hazaviszi elhunyt szerettének hamvait. Erről is kérdeztük a pszichológus-gyásztanácsadó véleményét.
„Nem a szomorkodás helye a temető, hanem az emlékezésé” – interjú Révész Renáta Liliána pszichológussal, gyásztanácsadóval
A gyász valójában a temetés után kezdődik, a temetés elválasztó rítus, szembesít az elválással, és segít abban, hogy tudomásul vegyük a veszteséget. A halál tabutémává vált. Ebben annak is szerepet van, hogy kevesebben halnak meg otthon, egyre többen fejezik be az életüket egészségügyi intézményben.
Epizódok
-
2024. november 04.
Simor András: Nincs olyan, hogy gazdasági semlegesség
-
2024. november 03.
„Az élet önmagát tartja fönn” – archív beszélgetés Szent-Györgyi Alberttel
-
2024. október 31.
Vitézy Dávid: A Fidesz megmentette Karácsony Gergelyt