Akadálymentes mód

A legfrissebb hírek

Vádat emeltek Jellinek Dániel milliárdos vállalkozó, a hetedik leggazdagabb magyar ellen


A Fővárosi Törvényszék épületének Alkotmány utcai homlokzata (képünk illusztráció)
A Fővárosi Törvényszék épületének Alkotmány utcai homlokzata (képünk illusztráció)

A Győri Törvényszéken kedden kezdődött volna a büntetőper az elmúlt évek egyik legnagyobb számlagyárosügyében, ám a tárgyalás csúszik, éppen a Jellinek Dániel elleni vádemelés miatt.

Az ügy előzménye, hogy a költségvetésnek négy és fél milliárd forint kárt okozó áfacsalási ügy ötven vádlottja között van Jellinek Dániel 74 éves apja és a milliárdos érdekeltségébe tartozó egyik cég vezetője is. Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalással és hamis magánokirat felhasználásával vádolják őket. Jellinek Dániel magára vállalta helyettük a csalást.

A milliárdos vállalkozó október 30-án nyilatkozatot adott ki: „Megkaptuk a hivatalos értesítést, hogy az ügyészség módosította a vádat, miután tisztáztam az édesapámra és kollégám terhére rótt cselekményeket, természetesen az összes ezzel járó következményt vállalva. A kérdéses számlák ügyében már egy évvel a NAV vizsgálatát megelőzően, 2021 novemberében önrevíziót hajtottunk végre, és a kapcsolódó, levont adókat a kamataival megfizettük, így sem az államot, sem a költségvetést nem érte kár. Az önrevíziózás egy teljesen mindennapos eljárás a cégeknél, ha valaki utólag saját maga javítja a bevallását és befizeti a pótlékot. Ezen túlmenően, az eset tanulságait levonva, a vállalatcsoport egészére új, szigorított teljesítés-ellenőrzési rendszert vezettünk be, hogy a hasonló helyzetek a jövőben elkerülhetők legyenek.”

A keddi tárgyaláson ugyanakkor kiderült, hogy a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség nem egyszerűen a vádlottak cseréjét kezdeményezte, hanem külön vádiratot nyújtott be a Fővárosi Törvényszékre a milliárdossal szemben – írta meg a tárgyalásról tudósító 24.hu.

Jellinek Dániel a Forbes idei listája szerint a hetedik leggazdagabb magyar, becsült vagyona a magazin szerint 249,5 milliárd forint. A Szabad Európa is foglalkozott azzal, hogy az utóbbi időben bizonyos vagyonelemek, például a budapesti Gellért Szálló vagy egy 122 ezer négyzetméteres belgrádi ingatlanportfólió Jellinek Dániel érdekeltségétől Orbán Viktor veje, Tiborcz István valamelyik cégéhez került. Ebben a cikkben is bővebben foglalkoztunk ezzel:

  • 16x9 Image

    Fazekas Pálma

    Fazekas Pálma a Szabad Európa budapesti irodájának hírszerkesztője. Csaknem harminc éve dolgozik újságíróként, elsősorban hírek, hírműsorok szerkesztőjeként, hírszerkesztőségek vezetőjeként. A nyomtatott és az elektronikus sajtó szinte minden területén dolgozott, így a Kurírnál, az Interpress Magazinnál, a Magyar Rádióban, a Westelnél, a Magyar Televízióban, az InfoRádióban, az Origóban és az Infostartnál is.  

Maradjon velünk!

  • Szabad Európa a mobilján: töltse le ingyenes applikációnkat a Google Play vagy az Apple Store kínálatából!

A stabil mobilkapcsolat érdekében a weboldal egyes funkciói az applikációban csak korlátozottan érhetők el.

XS
SM
MD
LG